EVP7-12-T2
5S-EVP7-12-T2
EVP7-12-T2
BATTERY LEAD ACID 12V 7AH
| Battery Cell Size: | - |
| Voltage - Rated: | 12V |
| Capacity: | 7Ah |
| Size / Dimension: | 6.00 L x 2.62 W x 3.76 H (152.5mm x 66.5mm x 95.5mm) |
| Termination Style: | Spade |
| Termination Style: | .250 (6.3mm),, |