EVP26-12-B1
5S-EVP26-12-B1
EVP26-12-B1
BATTERY LEAD ACID 12V 26AH
Product Description
| Series: | EVP |
| Part Status: | Active |
| Battery Chemistry: | Lead Acid (VRLA) |
| Battery Cell Size: | - |
| Voltage - Rated: | 12V |
| Capacity: | 26Ah |
| Size / Dimension: | 6.95 L x 6.59 W x 4.98 H (176.5mm x 167.5mm x 126.5mm) |