EP40-12-B2
5S-EP40-12-B2
EP40-12-B2
BATTERY LEAD ACID 12V 40AH
Product Description
| Series: | EP |
| Part Status: | Active |
| Battery Chemistry: | Lead Acid (VRLA) |
| Battery Cell Size: | - |
| Voltage - Rated: | 12V |
| Capacity: | 40Ah |
| Size / Dimension: | 7.81 L x 6.56 W x 6.79 H (198.5mm x 166.5mm x 172.5mm) |