EP17-12-B1
5S-EP17-12-B1
EP17-12-B1
BATTERY LEAD ACID 12V 17AH
Product Description
| Series: | EP |
| Part Status: | Active |
| Battery Chemistry: | Lead Acid (VRLA) |
| Battery Cell Size: | - |
| Voltage - Rated: | 12V |
| Capacity: | 17Ah |
| Size / Dimension: | 7.19 L x 3.05 W x 6.59 H (182.5mm x 77.5mm x 167.5mm) |