BPL12-12-T2
5S-BPL12-12-T2
BPL12-12-T2
BATTERY LEAD ACID 12V 12AH
| Battery Cell Size: | - |
| Voltage - Rated: | 12V |
| Capacity: | 12Ah |
| Size / Dimension: | 6.00 L x 3.92 W x 3.76 H (152.5mm x 99.5mm x 95.5mm) |
| Termination Style: | Spade |
| Termination Style: | .250 (6.3mm),, |