BP7.5-12-T1
5S-BP7.5-12-T1
BP7.5-12-T1
BATTERY LEAD ACID 12V 7.5AH
Product Description
| Series: | BP |
| Part Status: | Active |
| Battery Chemistry: | Lead Acid (VRLA) |
| Battery Cell Size: | - |
| Voltage - Rated: | 12V |
| Capacity: | 7.5Ah |
| Size / Dimension: | 6.00 L x 2.62 W x 3.76 H (152.5mm x 66.5mm x 95.5mm) |
| Termination Style: | Spade |
| Termination Style: | .187 (4.7mm),, |