BP6.5-12RT
5S-BP6.5-12RT
BP6.5-12RT
BATTERY LEAD ACID 12V 6.5AH
Product Description
| Series: | BP |
| Part Status: | Active |
| Battery Chemistry: | Lead Acid (VRLA) |
| Battery Cell Size: | - |
| Voltage - Rated: | 12V |
| Capacity: | 6.5Ah |
| Size / Dimension: | 5.51 L x 1.89 W x 5.04 H (140.0mm x 48.0mm x 128.0mm) |
| Termination Style: | Spade |
| Termination Style: | .187 (4.7mm),, |