BP4.5-12-T1
5S-BP4.5-12-T1
BP4.5-12-T1
BATTERY LEAD ACID 12V 4.5AH
Product Description
| Series: | BP |
| Part Status: | Active |
| Battery Chemistry: | Lead Acid (VRLA) |
| Battery Cell Size: | - |
| Voltage - Rated: | 12V |
| Capacity: | 4.5Ah |
| Size / Dimension: | 3.60 L x 2.81 W x 4.07 H (91.5mm x 71.5mm x 103.5mm) |
| Termination Style: | Spade |
| Termination Style: | .187 (4.7mm),, |