BP3.6-12-T1
5S-BP3.6-12-T1
BP3.6-12-T1
BATTERY LEAD ACID 12V 3.6AH
Product Description
| Series: | BP |
| Part Status: | Active |
| Battery Chemistry: | Lead Acid (VRLA) |
| Battery Cell Size: | - |
| Voltage - Rated: | 12V |
| Capacity: | 3.6Ah |
| Size / Dimension: | 5.33 L x 2.70 W x 2.42 H (135.5mm x 68.5mm x 61.5mm) |
| Termination Style: | Spade |
| Termination Style: | .187 (4.7mm),, |