BP17-12-T2
5S-BP17-12-T2
BP17-12-T2
BATTERY LEAD ACID 12V 17AH
| Battery Cell Size: | - |
| Voltage - Rated: | 12V |
| Capacity: | 17Ah |
| Size / Dimension: | 7.19 L x 3.05 W x 6.59 H (182.5mm x 77.5mm x 167.5mm) |
| Termination Style: | Spade |
| Termination Style: | .250 (6.3mm),, |