BC18-12-B1
5S-BC18-12-B1
BC18-12-B1
BATTERY LEAD ACID 12V 18AH
Product Description
| Series: | BC |
| Part Status: | Active |
| Battery Chemistry: | Lead Acid (VRLA) |
| Battery Cell Size: | - |
| Voltage - Rated: | 12V |
| Capacity: | 18Ah |
| Size / Dimension: | 7.13 L x 2.99 W x 6.54 H (181.0mm x 76.0mm x 166.0mm) |