BC10-12-T2
5S-BC10-12-T2
BC10-12-T2
BATTERY LEAD ACID 12V 10AH
Product Description
| Series: | BC |
| Part Status: | Active |
| Battery Chemistry: | Lead Acid (VRLA) |
| Battery Cell Size: | - |
| Voltage - Rated: | 12V |
| Capacity: | 10Ah |
| Size / Dimension: | 6.00 L x 2.62 W x 4.69 H (152.5mm x 66.5mm x 119.0mm) |
| Termination Style: | Spade |
| Termination Style: | .250 (6.3mm),, |