CR-2450/G1AN
5S-CR-2450/G1AN
CR-2450/G1AN
BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
Product Description
| Series: | CR2450 |
| Battery Chemistry: | Lithium |
| Battery Cell Size: | Coin |
| Voltage - Rated: | 24.5mm |
| Capacity: | 3V |
| Size / Dimension: | 620mAh |
| Termination Style: | 0.96 Dia x 0.20 H (24.5mm x 5.0mm) |