BR-2450A/GCN
5S-BR-2450A/GCN
BR-2450A/GCN
BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
Product Description
| Series: | BR2450 |
| Battery Chemistry: | Lithium |
| Battery Cell Size: | Coin |
| Voltage - Rated: | 24.5mm |
| Capacity: | 3V |
| Size / Dimension: | 550mAh |
| Termination Style: | 0.96 Dia x 0.20 H (24.5mm x 5.0mm) |