PSR50F25SK
5S-PSR50F25SK
PSR50F25SK
SPEAKR 25OHM 200MW TOP PORT 92DB
| Series: | PSR |
| Part Status: | Active |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 350Hz ~ 12kHz |
| Impedance: | 25 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 92dB (max) |
| Power - Rated: | 200mW |
| Power - Max: | 500mW |
| Material - Cone: | PET |
| Material - Magnet: | Nd-Fe-B |
| Termination: | Solder Pads |
| Size / Dimension: | 1.969 Dia (50.00mm) |
| Other: | 0.425 (10.80mm), |