PSR40N08AK
5S-PSR40N08AK
PSR40N08AK
SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 102DB
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 560Hz ~ 6kHz |
| Impedance: | 8 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 102dB (max) |
| Power - Rated: | 1W |
| Power - Max: | 2W |
| Material - Cone: | PET |
| Material - Magnet: | Nd-Fe-B |
| Termination: | Solder Pads |
| Size / Dimension: | 1.575 Dia (40.00mm) |
| Other: | 0.173 (4.40mm), |