PSR12N08AK
5S-PSR12N08AK
PSR12N08AK
SPEAKER 8OHM 500MW TOP PORT 90DB
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PSR |
| Part Status: | Active |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 1kHz ~ 20kHz |
| Impedance: | 8 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 90dB (max) |
| Power - Rated: | 500mW |
| Power - Max: | 600mW |
| Port Location: | Top |
| Shape: | Round |
| Material - Cone: | PET |
| Material - Magnet: | Nd-Fe-B |
| Termination: | Solder Pads |
| Size / Dimension: | 0.472 Dia (12.00mm) |
| Other: | 0.126 (3.20mm), |