PSR-57N08A01-AQ
5S-PSR-57N08A01-AQ
PSR-57N08A01-AQ
SPEAKER 8OHM 500MW TOP PORT 92DB
| Series: | PSR |
| Part Status: | Active |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 600Hz ~ 4kHz |
| Impedance: | 8 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 92dB |
| Power - Rated: | 500mW |
| Power - Max: | 1W |
| Material - Cone: | PET |
| Material - Magnet: | Nd-Fe-B |
| Termination: | Solder Pads |
| Size / Dimension: | 2.244 Dia (57.00mm) |
| Other: | 0.343 (8.70mm), |