PSR-57F08S02-JQ
5S-PSR-57F08S02-JQ
PSR-57F08S02-JQ
SPEAKER 8OHM 250MW TOP PORT 90DB
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 350Hz ~ 5kHz |
| Impedance: | 8 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 90dB |
| Power - Rated: | 250mW |
| Power - Max: | 500mW |
| Material - Cone: | PET |
| Material - Magnet: | Ferrite |
| Termination: | Solder Pads |
| Size / Dimension: | 2.244 Dia (57.00mm) |
| Other: | 0.500 (12.70mm), |