PSR-45N08A-JQ
5S-PSR-45N08A-JQ
PSR-45N08A-JQ
SPEAKER 8OHM 250MW TOP PORT 88DB
| Series: | PSR |
| Part Status: | Active |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 400Hz ~ 6kHz |
| Impedance: | 8 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 88dB |
| Power - Rated: | 250mW |
| Power - Max: | 300mW |
| Material - Cone: | PET |
| Material - Magnet: | Ferrite |
| Termination: | Solder Pads |
| Size / Dimension: | 1.772 Dia (45.00mm) |
| Other: | 0.197 (5.00mm), |