PSR-23N08S-JQ
5S-PSR-23N08S-JQ
PSR-23N08S-JQ
SPEAKER 8OHM 250MW TOP PORT 83DB
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 1kHz ~ 5kHz |
| Impedance: | 8 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 83dB |
| Power - Rated: | 250mW |
| Power - Max: | 300mW |
| Material - Cone: | PET |
| Material - Magnet: | Ferrite |
| Termination: | Solder Pads |
| Size / Dimension: | 0.906 Dia (23.00mm) |
| Other: | 0.157 (4.00mm), |