PSR-20F08S-JQ
5S-PSR-20F08S-JQ
PSR-20F08S-JQ
SPEAKER 8OHM 250MW TOP PORT 80DB
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 1.3kHz ~ 6kHz |
| Impedance: | 8 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 80dB |
| Power - Rated: | 250mW |
| Power - Max: | 300mW |
| Material - Cone: | PET |
| Material - Magnet: | Ferrite |
| Termination: | Solder Pads |
| Size / Dimension: | 0.787 Dia (20.00mm) |
| Other: | 0.205 (5.20mm), |