PSR-18N08A-JQ
5S-PSR-18N08A-JQ
PSR-18N08A-JQ
SPEAKER 8OHM 250MW TOP PORT 84DB
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PSR |
| Part Status: | Active |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 1.8kHz ~ 4kHz |
| Impedance: | 8 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 84dB |
| Power - Rated: | 250mW |
| Power - Max: | 300mW |
| Port Location: | Top |
| Shape: | Round |
| Material - Cone: | PET |
| Material - Magnet: | Ferrite |
| Termination: | Solder Pads |
| Size / Dimension: | 0.709 Dia (18.00mm) |
| Other: | 0.122 (3.10mm), |