PSR-11N08S-JQ
5S-PSR-11N08S-JQ
PSR-11N08S-JQ
SPEAKER 8OHM 250MW TOP PORT 75DB
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PSR |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 1.6kHz ~ 9kHz |
| Impedance: | 8 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 75dB |
| Power - Rated: | 250mW |
| Power - Max: | 300mW |
| Port Location: | Top |
| Shape: | Round |
| Material - Cone: | PET |
| Material - Magnet: | Ferrite |
| Termination: | Solder Pads |
| Size / Dimension: | 0.433 Dia (11.00mm) |
| Other: | 0.185 (4.70mm), |