PMT-20N12AL04-04
5S-PMT-20N12AL04-04
PMT-20N12AL04-04
SPEAKER 4OHM 1W TOP PORT 75.7DB
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PMT |
| Part Status: | Active |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 350Hz ~ 20kHz |
| Impedance: | 4 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 75.7dB |
| Power - Rated: | 1W |
| Power - Max: | - |
| Port Location: | Top |
| Shape: | Round |
| Material - Cone: | Aluminum (AI) |
| Material - Magnet: | Nd-Fe-B |
| Termination: | Wire Leads |
| Size / Dimension: | 0.846 Dia (21.50mm) |
| Other: | 0.366 (9.30mm), |