OX20SC00-04
5S-OX20SC00-04
OX20SC00-04
TWEETER 4OHM 80W TOP PORT 87.1DB
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | OX |
| Part Status: | Active |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 2.5kHz ~ 20kHz |
| Impedance: | 4 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 87.1dB |
| Power - Rated: | 80W |
| Power - Max: | - |
| Port Location: | Top |
| Shape: | Round |
| Material - Cone: | Cloth |
| Material - Magnet: | Nd |
| Termination: | Solder Eyelet(s) |
| Size / Dimension: | 1.315 Dia (33.40mm) |
| Other: | 0.937 (23.80mm), |