NE123W-08
5S-NE123W-08
NE123W-08
SPEAKER 8OHM 45W TOP PORT 86.8DB
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | NE |
| Part Status: | Active |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 60Hz ~ 8kHz |
| Impedance: | 8 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 86.8dB |
| Power - Rated: | 45W |
| Power - Max: | - |
| Port Location: | Top |
| Shape: | Round |
| Material - Cone: | Paper |
| Material - Magnet: | Nd-Fe-B |
| Termination: | Solder Eyelet(s) |
| Size / Dimension: | 4.843 Dia (123.00mm) |
| Other: | 2.624 (66.65mm), |