HPD-50N25PR00-32
5S-HPD-50N25PR00-32
HPD-50N25PR00-32
SPEAKER 32OHM 10MW TOP PORT 91DB
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | HPD |
| Part Status: | Active |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 70Hz ~ 20kHz |
| Impedance: | 32 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 91dB |
| Power - Rated: | 10mW |
| Power - Max: | 20mW |
| Port Location: | Top |
| Shape: | Round |
| Material - Cone: | Paper |
| Material - Magnet: | N42 |
| Termination: | Solder Eyelet(s) |
| Size / Dimension: | 1.969 Dia (50.00mm) |
| Other: | 0.402 (10.20mm), |