FSL-0818R01-08M
5S-FSL-0818R01-08M
FSL-0818R01-08M
SPEAKR 8OHM 220W TOP PORT 94.4DB
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FSL |
| Part Status: | Active |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 70Hz ~ 700Hz |
| Impedance: | 8 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 94.4dB |
| Power - Rated: | 220W |
| Power - Max: | - |
| Port Location: | Top |
| Shape: | Round |
| Material - Cone: | Paper |
| Material - Magnet: | Ferrite |
| Termination: | Solder Eyelet(s) |
| Size / Dimension: | 8.236 Dia (209.20mm) |
| Other: | 3.778 (95.95mm), |