EAS-45P30S
5S-EAS-45P30S
EAS-45P30S
SPEAKER 8OHM 100MW 93DB ROUND
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | EAS |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 530Hz ~ 3kHz |
| Impedance: | 8 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 93dB |
| Power - Rated: | 100mW |
| Power - Max: | - |
| Port Location: | - |
| Shape: | Round |
| Material - Cone: | - |
| Material - Magnet: | - |
| Termination: | Solder Pads |
| Size / Dimension: | 1.772 Dia (45.00mm) |
| Other: | 0.657 (16.70mm), |