DX20BF00-08
5S-DX20BF00-08
DX20BF00-08
TWEETER 8OHM 60W TOP PORT 86.3DB
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 2.5kHz ~ 20kHz |
| Impedance: | 8 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 86.3dB |
| Power - Rated: | 60W |
| Termination: | Solder Eyelet(s) |
| Size / Dimension: | 2.598 Dia (66.00mm) |
| Other: | 1.483 (37.66mm), |