DX20BF00-04
5S-DX20BF00-04
DX20BF00-04
TWEETER 4OHM 60W TOP PORT 86.9DB
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | DX |
| Part Status: | Active |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 2.5kHz ~ 20kHz |
| Impedance: | 4 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 86.9dB |
| Power - Rated: | 60W |
| Power - Max: | - |
| Port Location: | Top |
| Shape: | Round |
| Material - Cone: | Cloth |
| Material - Magnet: | Ferrite |
| Termination: | Solder Eyelet(s) |
| Size / Dimension: | 2.598 Dia (66.00mm) |
| Other: | 1.417 (36.00mm), |