CMS0401KL-1X
5S-CMS0401KL-1X
CMS0401KL-1X
SPEAKER 8OHM 4W TOP PORT 87DB
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | CMS |
| Part Status: | Active |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 320Hz ~ 20kHz |
| Impedance: | 8 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 87dB |
| Power - Rated: | 4W |
| Power - Max: | 6W |
| Port Location: | Top |
| Shape: | Round |
| Material - Cone: | Square Frame |
| Material - Magnet: | Paper |
| Termination: | Nd-Fe-B |
| Size / Dimension: | Solder Eyelet(s) |
| Other: | 1.579 L x 1.579 W (40.10mm x 40.10mm),0.583 (14.80mm) |