CMS0361KLX
5S-CMS0361KLX
CMS0361KLX
SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 82DB
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | CMS |
| Part Status: | Active |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 230Hz ~ 20kHz |
| Impedance: | 8 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 82dB |
| Power - Rated: | 2W |
| Power - Max: | 4W |
| Port Location: | Top |
| Shape: | Round |
| Material - Cone: | Square Frame |
| Material - Magnet: | - |
| Termination: | - |
| Size / Dimension: | Solder Eyelet(s) |
| Other: | 1.421 L x 1.421 W (36.10mm x 36.10mm),0.583 (14.80mm) |