CDS-40288-L100
5S-CDS-40288-L100
CDS-40288-L100
SPEAKER 8OHM 6W TOP PORT 84DB
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 100Hz ~ 20kHz |
| Impedance: | 8 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 84dB |
| Power - Rated: | 6W |
| Power - Max: | 8W |
| Port Location: | Top |
| Shape: | Rectangular |
| Material - Cone: | Paper |
| Material - Magnet: | Nd-Fe-B |
| Termination: | Wire Leads |
| Size / Dimension: | 1.575 L x 1.122 W (40.00mm x 28.50mm) |
| Other: | 0.709 (18.00mm), |