Home All Products Audio Products MicrophonesCUI Inc. CDS-27208-L100
CDS-27208-L100
5S-CDS-27208-L100
CDS-27208-L100
SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 95DB
Product Description
Packaging:Tray
Series:CDS
Part Status:Active
Type:Magnetic
Frequency Range:100Hz ~ 20kHz
Impedance:8 Ohm
Sound Pressure Level (SPL):95dB
Power - Rated:2W
Power - Max:2.5W
Port Location:Top
Shape:Rectangular
Material - Cone:Cloth
Material - Magnet:Nd-Fe-B
Termination:Wire Leads
Size / Dimension:1.063 L x 0.787 W (27.00mm x 20.00mm)
Other:0.244 (6.20mm),