CDS-20144-L100
5S-CDS-20144-L100
CDS-20144-L100
SPEAKER 4OHM 1W TOP PORT 92DB
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | CDS |
| Part Status: | Active |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 100Hz ~ 20kHz |
| Impedance: | 4 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 92dB |
| Power - Rated: | 1W |
| Power - Max: | 1.2W |
| Port Location: | Top |
| Shape: | Oval |
| Material - Cone: | PET |
| Material - Magnet: | Nd-Fe-B |
| Termination: | Wire Leads |
| Size / Dimension: | 0.787 L x 0.551 W (20.00mm x 14.00mm) |
| Other: | 0.146 (3.70mm), |