CDMG16008-03
5S-CDMG16008-03
CDMG16008-03
SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 82DB
Product Description
Packaging:Tray
Series:CDMG
Part Status:Active
Type:Magnetic
Frequency Range:600Hz ~ 20kHz
Impedance:8 Ohm
Sound Pressure Level (SPL):82dB
Power - Rated:300mW
Power - Max:500mW
Port Location:Top
Shape:Round
Material - Cone:PET
Material - Magnet:Nd-Fe-B
Termination:Solder Pads
Size / Dimension:0.630 Dia (16.00mm)
Other:0.100 (2.55mm),