CDMG15008-03
5S-CDMG15008-03
CDMG15008-03
SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 91DB
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | CDMG |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 900Hz ~ 20kHz |
| Impedance: | 8 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 91dB |
| Power - Rated: | 300mW |
| Power - Max: | 500mW |
| Termination: | Solder Pads |
| Size / Dimension: | 0.591 Dia (15.00mm) |
| Other: | 0.118 (3.00mm), |