CDMG13008L-02
5S-CDMG13008L-02
CDMG13008L-02
SPEAKER 8OHM 200MW TOP PORT 86DB
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | CDMG |
| Part Status: | Active |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 1.05kHz ~ 20kHz |
| Impedance: | 8 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 86dB |
| Power - Rated: | 200mW |
| Power - Max: | 400mW |
| Port Location: | Top |
| Shape: | Round |
| Material - Cone: | PET |
| Material - Magnet: | Nd-Fe-B |
| Termination: | Solder Pads |
| Size / Dimension: | 0.512 Dia (13.00mm) |
| Other: | 0.091 (2.30mm), |