CDM-16008
5S-CDM-16008
CDM-16008
SPEAKER 8OHM 400MW TOP PORT 93DB
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | CDM |
| Part Status: | Active |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 640Hz ~ 20kHz |
| Impedance: | 8 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 93dB |
| Power - Rated: | 400mW |
| Power - Max: | 600mW |
| Termination: | Solder Pads |
| Size / Dimension: | 0.630 Dia (16.00mm) |
| Other: | 0.138 (3.50mm), |