CDM-15008
5S-CDM-15008
CDM-15008
SPEAKER 8OHM 250MW TOP PORT 87DB
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | CDM |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 720Hz ~ 20kHz |
| Impedance: | 8 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 87dB |
| Power - Rated: | 250mW |
| Power - Max: | 500mW |
| Material - Magnet: | Nd-Fe-B |
| Termination: | Spring Type |
| Size / Dimension: | 0.591 Dia (15.00mm) |
| Other: | 0.189 (4.80mm), |