BC25SC08-04
5S-BC25SC08-04
BC25SC08-04
TWEETR 4OHM 100W TOP PORT 94.9DB
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | BC |
| Part Status: | Active |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 2.5kHz ~ 20kHz |
| Impedance: | 4 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 94.9dB |
| Power - Rated: | 100W |
| Power - Max: | - |
| Port Location: | Top |
| Shape: | Round |
| Material - Cone: | Cloth |
| Material - Magnet: | Nd-Fe-B |
| Termination: | Solder Eyelet(s) |
| Size / Dimension: | 2.756 Dia (70.00mm) |
| Other: | 1.248 (31.70mm), |