BC20SC15-04
5S-BC20SC15-04
BC20SC15-04
TWEETER 4OHM 80W TOP PORT 86.7DB
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | BC |
| Part Status: | Active |
| Type: | Magnetic |
| Frequency Range: | 1.5kHz ~ 20kHz |
| Impedance: | 4 Ohm |
| Sound Pressure Level (SPL): | 86.7dB |
| Power - Rated: | 80W |
| Power - Max: | - |
| Port Location: | Top |
| Shape: | Round |
| Material - Cone: | Cloth |
| Material - Magnet: | Nd-Fe-B |
| Termination: | Solder Eyelet(s) |
| Size / Dimension: | 2.610 Dia (66.30mm) |
| Other: | 1.034 (26.26mm), |