Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. ZT028LACTR
ZT028LACTR
5S-ZT028LACTR
ZT028LACTR
AUDIO PIEZO IND 20-28V PNL MNT
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | ZT |
| Driver Circuitry: | Indicator |
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | AC |
| Voltage Range: | DC |
| Frequency: | - |
| Technology: | 20 ~ 28V |
| Operating Mode: | 3.7kHz |
| Duration: | Piezo |
| Sound Pressure Level (SPL): | Single Tone |
| Current - Supply: | Visual Indicator |
| Height - Seated (Max): | UL |
| other: | -,85dB @ 20V,61cm,40mA,cUL,NEMA 3R |