Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. ZA016LDDP2
ZA016LDDP2
5S-ZA016LDDP2
ZA016LDDP2
AUDIO PIEZO IND 6-16V PNL MNT
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | ZA |
| Driver Circuitry: | Indicator |
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | - |
| Frequency: | 6 ~ 16V |
| Technology: | 3.3kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Double Pulse |
| Sound Pressure Level (SPL): | Fast |
| Current - Supply: | 2 PPS |
| Height - Seated (Max): | NEMA 3R |
| other: | 85dB @ 6V,61cm,40mA,Top,UL,4X |