Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. SCS045MD7DT2S
SCS045MD7DT2S
5S-SCS045MD7DT2S
SCS045MD7DT2S
AUDIO PIEZO IND 10-45V PNL MNT
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Driver Circuitry: | Indicator |
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | - |
| Frequency: | 10 ~ 45V |
| Technology: | 700Hz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Dual Tone |
| Sound Pressure Level (SPL): | - |
| Current - Supply: | 80dB @ 10V |
| Height - Seated (Max): | Screw Terminal |
| other: | 61cm,50mA,Top,-30C ~ 65C,Panel Mount,Quick Connect Tab - 0.250 (6.35mm) |