Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. SCL048MD3CT1B
SCL048MD3CT1B
5S-SCL048MD3CT1B
SCL048MD3CT1B
AUDIO PIEZO IND 28-48V PNL MNT
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | - |
| Frequency: | 28 ~ 48V |
| Technology: | 2.9kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Single Tone |
| Sound Pressure Level (SPL): | - |
| Current - Supply: | 75dB @ 28V |
| Height - Seated (Max): | Terminal Block |
| other: | 61cm,30mA,Top,-40C ~ 85C,Panel Mount,1.687 Dia (42.85mm) |