Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. SCL028MD3SP1B
SCL028MD3SP1B
5S-SCL028MD3SP1B
SCL028MD3SP1B
AUDIO PIEZO IND 16-28V PNL MNT
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | - |
| Frequency: | 16 ~ 28V |
| Technology: | 2.9kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Pulse |
| Sound Pressure Level (SPL): | Slow |
| Current - Supply: | 1 PPS |
| Height - Seated (Max): | - |
| other: | 75dB @ 16V,61cm,30mA,Top,UL,Panel Mount |