Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. SCL016LD3CTB
SCL016LD3CTB
5S-SCL016LD3CTB
SCL016LD3CTB
AUDIO PIEZO IND 6-16V PNL MNT
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SCL |
| Driver Circuitry: | Indicator |
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | - |
| Frequency: | 6 ~ 16V |
| Technology: | 2.9kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Single Tone |
| Sound Pressure Level (SPL): | - |
| Current - Supply: | 85dB @ 6V |